З такою вимогою до Конституційного Суду ще в грудні 2015 року звернулись 48 народних депутатів, в основному - колишні соратники президента-втікача Віктора Януковича. А вже 22 грудня Конституційний Суд України розглядатиме відповідність низки положень Закону "Про запобігання корупції" (стосовно е-декларування) Конституції України, пише Вihus.info.

Окрім того, нардепи просять заборонити Національному агентству з питань запобігання корупції:

– користуватись реєстрами та інформаційними базами органів публічної влади з метою виконання повноважень з оперативної перевірки декларацій;

– визначати точність оцінки задекларованих активів під час повної перевірки декларацій;

– проводити моніторинг способу життя, в тому числі на підставі інформації, отриманої від фізичних та юридичних осіб, зі ЗМІ та інших джерел інформації.

Читайте також: Київський суддя назвав свою фешенебельну віллу садовим будиночком

Також парламентарі фактично вимагають закрити вільний цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій та скасувати кримінальну відповідальність за декларування завідомо недостовірних відомостей у деклараціях.

Аналіз подання свідчить, що наведенні аргументи не доводять неконституційність відповідних положень відповідного закону. Щодо більшості оспорюваних положень закону не наводиться правове обґрунтування їх неконституційності, що не відповідає вимогам, передбаченим Конституцією України та Законом України "Про Конституційний Суд України".

Читайте також: Корумпована Україна: чому е-декларування так і не принесло позитивних результатів

Проте небезпека залишається високою, оскільки третина чинного складу Суду фігурує у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України за винесення завідомо неправосудних рішень ще за часів Януковича. Це ставить під питання незалежність і неупередженість суддів, рішення яких може призвести до скасування законодавства про е-декларування. Рішення КСУ неможливо ні відмінити, ні оскаржити.