Сайт наслідує проект "Посіпаки" – першу відкриту базу помічників народних депутатів, пише Bihus.info.

Відтепер всіх помічників депутатів обласних рад і місцевих рад міст обласного значення можна знайти на одному сайті. Ресурс, що отримав назву "Посіпаки-2", розширює можливості антикорупційних активістів на регіональному рівні, допомагає швидко виявляти приховані зв’язки та конфлікти інтересів.

Читайте також: Диявол в деталях: як "Укрзалізниця" знижує вимоги до надійності колій на догоду нардепам

Пошук на сайті можна здійснювати як за прізвищем помічника, так і за прізвищем депутата. Крім того, можна переглягути діючий склад депутатів разом з помічниками по кожній з областей.

Скріншот з сайту "Посіпаки-2"

Ідея проекту виникла після піврічного існування сайту "Посіпаки", що містить дані про помічників народних депутатів останніх п'яти скликань. Цей сайт став безцінною знахідкою для журналістів-розслідувачів, аналітиків і антикорупційних активістів. Водночас, активізація процесів децентралізації виявила необхідність створення подібної бази з інформацією про помічників місцевих депутатів.

У кожного депутата місцевої ради може бути до п'яти помічників, які працюють на громадських засадах і можуть набувати широкого кола повноважень (за винятком лише права голосу на сесіях). Саме тому інформація про помічників є цінним ресурсом як для журналістів-розслідувачів, так і для антикорупційних органів.

Читайте також: Корупція вбиває українців і наступною жертвою можете стати ви або ваші діти

Головна мета проекту – форсування процесу боротьби з корупцією, розвитку підзвітності і прозорості на місцевому рівні.

Станом на сьогодні, на сайті "Посіпаки-2" міститься інформація про помічників депутатів 24 обласних і 24 місцевих рад.

Найбільша кількість помічників зафіксована в Миколаївській області – 1003, а найбільша кількість депутатів – 414 – в Черкаській області. Інформація постійно оновлюється та доповнюється.

Довідка. "Канцелярська сотня" – ініціатива зі створення інформаційних проектів із залученням тисяч волонтерів, зокрема програмістів, аналітиків та журналістів. Основна діяльність організації пов’язана з розкриттям та структуруванням даних, що будуть корисні для журналістів та громадських активістів.