Відповідне рішення було озвучене 15 жовтня за підсумками Синоду за участю глави РПЦ Кирила у Мінську, який тривав понад 7 годин.

Читайте також: "Розкол — це завжди погано": Лукашенко зробив жорстку заяву про автокефалію УПЦ

До такого кроку РПЦ вдалась після засідання Вселенського патріархату 11 жовтня у Стамбулі, на якому було ухвалене рішення щодо надання автокефалії Єдиній помісній церкві в Україні, яка має бути створена в недалекому майбутньому.

Що таке євхаристійне спілкування?Євхаристійне спілкування означає канонічну єдність церков і можливість для їхніх вірян безперешкодно брати участь у церковних таїнствах в іншій церкві.

Так, для вірян РПЦ припинення євхаристійного спілкування з Константинополем означає, що вони більше не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священнослужителі Російської православної церкви відтепер не матимуть права здійснювати спільних богослужінь.

Читайте також: Українська та російська церкви: хто кому матір і до чого тут Томос

У РПЦ допускають, що відновлять відносини з Константинополем у разі скасування ним "антиканонічних рішень".

Відтепер і надалі до відмови Константинопольського Патріархату від прийнятих ним антиканонічних рішень для всіх священнослужителів Руської Православної Церкви неможливе співслужіння з кліриками Константинопольської Церкви, а для мирян – участь в таїнствах, що здійснюються в її храмах,
– йдеться у заяві РПЦ.

До слова, у Синоді РПЦ у Мінську брав участь глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій і підтримав ухвалене рішення. Прес-служба УПЦ МП поширила оприлюднену РПЦ заяву.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.