Запобіжний захід у вигляді безальтернативного арешту, обраний Печерським районним судом Києва, залишається в силі і діє до 8 лютого 2020.

Цікаво: Аваков заєднав: у Києві протестують проти фальсифікацій у справі Шеремета

Рішення суддів зустріли викриками "Ганьба". На засіданні зібралися багато людей, які хотіли взяти підозрюваного на поруки.

Цього разу на засідання навіть прийшли прокурори, через відсутність яких у п'ятницю, 20 грудня, так і не відбувся розгляд апеляції.

Водночас, суддя вирішив обмежити кількість людей, які можуть потрапити до зали – лише 35 людей. Журналістів впустили, а от велика група підтримки Антоненка не змогла зайти і чекала у коридорі.

Сторона обвинувачення намагалася довести, що доказів вистачає для того, щоб підозрюваному не змінювати запобіжний захід.

Натомість, адвокати Антоненка наголошували, що підозра не є обґрунтованою. З їхніх слів, у більшості експертиз навіть не фігурує прізвище Антоненка. Окрім того, захист просив суд обрати Антоненку домашній арешт через наявність у нього двох дітей та матері на утриманні.

Сам підозрюваний наголошував, що готовий співпрацювати зі слідством. Проте, до цього часу він не надавав свідчень.

Хто хотів взяти Андрія Riffmastera на поруки

  • Оксана Корчинська – народна депутатка 8 скликання;
  • Іван Савка – народний депутат 8 скликання;
  • Михайло Бондар – чинний народний депутат України;
  • Андрій Левус – народний депутат 8 скликання;
  • Олексій Никифоров – підполковник ЗСУ;
  • Олександра Коваль – громадська діячка;
  • Олександр Положинський – музикант, лідер гурту "Тартак".

Адвокат просить змінити запобіжний захід з тримання під вартою на нічний домашній арешт.

Аргументи сторони захисту

  • Антоненко є студентом 4 курсу заочної форми навчання, а зараз саме період сесії;
  • підозрюваний утримує двох неповнолітніх дітей, один з яких важко хворий.

Крім того, адвокат Андрія Антоненка попросив у суду залиучити до справи низку документів, серед яких характеристики, свідчення експертів та звернення громадськості.

Список підозрюваних у вбивстві Шеремета:

  1. Яна Дугарь – бойовий медик 25 повітряно-десантної бригади. Нібито вела фотозйомку в межах підготовки вбивства Шеремета та зберігала у себе зброю;
  2. Юлія Кузьменко – волонтерка і військовий медик. Нібито закладала вибухівку під авто Шеремета;
  3. Андрій Антоненко – ветеран війни на Донбасі, боєць Сил спецоперацій, музикант. Нібито закладав вибухівку під авто Шеремета;
  4. Владислав Грищенко – ветеран війни на Донбасі з позивним "Буча". Підозрюють в іншій справі – підготовці вбивства Михайла Чекурака на Прикарпатті, яке так і не відбулося;
  5. Інна Грищенко – його дружина, військова з позивним "Пума". Підозрюють в іншій справі – підготовці вбивства Михайла Чекурака на Прикарпатті, яке так і не відбулося.

Андрій Антоненко та Юлія Кузьменко єдині з цієї п'ятірки, кому суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.


Запобіжні заходи підозрюваним у вбивстві Павла Шеремета / інфографіка 24 каналу