Такими передбаченнями сенатор поділився на брифінгу в Києві, після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським. Разом з ним також був присутній його колега Кріс Мерфі.

Читайте також: Зеленський зустрівся із американськими сенаторами: про що говорили

Я спілкувався з президентом Трампом, я знаю думку інших членів Конгресу, ми писали листа, запитуючи витратити на фінансову допомогу Україні з цього фінансового року. Якщо цього не відбудеться, ось сенатор Мерфі – у бюджетному комітеті, і я думаю, ми одноголосно підтримаємо надання цієї допомоги у 2020 фінансовому році,
– зазначив він.

До слова, ранішу цього дня сенатор Кріс Мерфі відзначив на своїй сторінці у твітері, що під час свого візиту в Україну відчув "сильну тривогу" з боку Києва, що допомога не надійде.

Водночас Джонсон зазначив, що він та його колега не можуть точно гарантувати, що вирішить Трамп, однак сильна підтримка виділення грошей для України обома партіями у Конгресі триватиме, незважаючи на точку зору президента США.

Зазначимо, під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським 1 вересня у Варшаві віцепрезидент США Майк Пенс заявив, що підтримка України триватиме. США залишаються на боці України в конфлікті з Росією.

Разом з тим Пенс не дав гарантій, що обумовлений фінансовий пакет підтримки таки нададуть хоча б до кінця вересня. Вашингтон, мовляв, все ще обмірковує це питання.

Фінансовий пакет під назвою "Ініціатива сприяння безпеці в Україні" був схвалений Конгресом США, проте адміністрація Трампа поки що не надала гроші Києву. Точні причини затримки невідомі.

250 мільйонів доларів, про які мовиться, в Україні мали б витратити на підтримку безпеки, на навчання військових, закупівлю військового спорядження і розвідку. Власне, безпосередньо на озброєння дозволено витратити 50 мільйонів доларів.


Військова допомога США Україні за останні роки / Інфографіка 24 каналу

Що відомо про сенатора Джонсона?Він – американський політик, старший сенатор США від штату Вісконсин, голова підкомітету з питань зовнішніх відносин Сенату з питань Європи та регіонального співробітництва в галузі безпеки. Відомий своєю підтримкою України у протистоянні російській агресії.

Саме сенатор Джонсон ініціював і підтримував низку законодавчих актів, які мають на меті притягнути Росію до відповідальності за агресію в Україні. Крім того, він був одним з ініціаторів резолюції сенату, що закликала до більш жорсткого реагування на агресію Росії в Керченській протоці у листопаді 2018 року.