Ухвалу суду можна оскаржити в Апеляційному суді.

До теми: Вбивство Аміни Окуєвої: поліція розповіла, як вийшла на підозрюваного

Прокуратура просила взяти під варту Редькіна, наголошуючи на ризиках втечі підозрюваного, знищенню речових доказів, тиску на свідків, інших ймовірних причетних до злочину.

Адвокати наголошували на тому, що вина підзахисного не доведена, й окрім експертизи ДНК нічого не вказує на його причетність, а саме ДНК не доводить факт вчинення злочину.

Також адвокати говорили про необґрунтованість ризиків, наявність міцних соціальних зв’язків Редькіна — дружини та матері на утриманні. Захист наголосив також на тому, що в іншому кримінальному провадженні підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, що спростовує ризик його втечі.

Сам підозрюваний зазначив, що не розуміє чому його підозрюють у цьому злочині, що він хворіє на артроз і не може згинати пальці, а також має травми плечей через спорт. Він проходив реабілітацію і не міг, за його словами, стріляти.

Я не можу згадати де був 30 жовтня 2017 року, треба гаджети дивитися. В мене все забрали. Цю підозру мені вручили тільки два дні назад, я навіть не встиг прочитати,
– зазначив, обвинувачений.

Що відомо про Ігора Редькіна і його причетність до вбивства Окуєвої

Підозрюваний — 56-річний Ігор Редькін, уродженець міста Каспійськ республіки Дагестан. Тривалий час проживав в Україні. Мав бізнес в компанії ІТ-технологій.

За даними слідства, Редькін входив до злочинної групи, яка займалася замовними вбивствами. У вересні 2019 року поліція затримала його та ще шістьох членів групи за підозрою у двох вбивствах: у вересні 2016 року в селищі Крушинка Васильківського району Київщини вбили директора компанії "Caparol Україна" Павла Зможного, у 2019 році — керівника відділу реклами КП "Київський метрополітен" Павла Миленького.

Однак, взимку минулого року Шевченківський суд змінив запобіжний захід фігурантам на домашній арешт та особисте зобов'язання. На момент затримання у справі вбивства Окуєвої Редькін перебував під особистим зобов’язанням.

Одним із ключових доказів ймовірної причетності Редькіна до вбивства Окуєвої слідство називає збіг ДНК на зброї, що була залишена неподалік місця злочину, а саме на ствольній коробці автомату.

На зброї були знайдені й інші сліди, чиї саме — слідство встановлює.

Хто така Аміна Окуєва

  • Громадська активістка, медик та військовослужбовиця.
  • Народилась в Одесі, жила у Москві та Грозному. В Україну повернулась у 2003 році.
  • Жінка сповідувала мусульманство, тому завжди носила хіджаб.
  • Під час Євромайдану Окуєва вступила до "Самооборони", була лікарем 8-ої Афганської сотні.
  • З початком бойових бій на Донбасі у липні 2014 року пішла воювати на стороні України у складі чеченського батальйону імені Джохара Дудаєва, який згодом перейшов до підрозділу Нацгвардії "Київ-2".
  • Брала участь у запеклих боях біля Дебальцевого. При цьому згідно з документами, Окуєва була фельдшером на фронті.
  • Була помічницею тодішнього нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука.
  • Після закінчення війни на Донбасі Окуєва планувала стати учасником миротворчої місії. Жінка гостро критикувала як російську владу, так і чеченську.